Çocuk odalarına renkli fikirler

Çocuk odalarını yenilemeyi düşünenler , odalarınıza renk katacak dekoratif fikirleri ile tanışmaya ne dersiniz? O halde birbirinden güzel dekorasyon örneklerini keşfetme zamanı.

Çocuk odanızda kapitone ve çizgi desenlerini birlikte kullanarak farklı bir uyum yakalayabilirsiniz. Kırmızı beyaz kapitoneli yatak başı, beyaz ahşap karyolanıza renk katacaktır. Yatağın tek bir yanında kullanılan uçuk pembe bir cibinlik ile kızınızın odasına sevimli ve şık bir görünüm katabilirsiniz. Dekorunuzu pudra pembe bir abajur ve kırmızı beyaz çizgili bir berjer ile tamamlayın.

cocuk-oda

Çocuk odanızda komodin olarak renkli bir sandık tercih ederek hem farklı bir görünüm yakalayabilir, hem de çocuğunuzun eşyaları için güzel bir saklama alanı yaratabilirsiniz. Sarı ve gri uyumunu duvarınıza taşıyarak renkli bir oda yaratabilirsiniz.  Beyaz aksesuarlarla ortama aydınlık ve ferah bir hava katın.

ranza

Ranzayı sadece iki çocuklu aileler tercih edecek diye bir kural yok. Ranzanın alt katındaki yatağı çıkartarak alt bölümünü çocuğunuzun oyun alanı olarak düzenleyebilirsiniz. Buraya raflı dolaplar yerleştirerek çocuğunuzun eşyaları ve oyuncaklarını saklayabileceğiniz kullanışlı bir alan oluşturabilirsiniz.

iki-kisilik-oda

Eğer iki çocuğunuz varsa ve oda sayınız az ise tek bir odayı ferah ve uyumlu bir şekilde dekore ederek şık bir mekan yaratabilirsiniz. İki yatak arasına yerleştireceğiniz çekmeceli büyük bir şifonyer, hem komodin hem de giysi dolabı işlevi görecektir. Yatak başlarını ve baş ucu abajurlarını aynı model seçmeniz ise odada mükemmel bir uyum yaratacaktır. Yatak başının üst kısmına minik bir duvar rafı ekleyerek de odanıza dekoratif aksesuarlarla şıklık katabilirsiniz.

renkli-çocuk-odası

Çocuğu için sade ve şık ama bir o kadar da renkli bir oda hazırlamayı tercih edenler, küçük mobilyalar ve aksesuarlarda renkli seçimlere yönelebilirler. Gri, zeytin yeşili, turuncu ve mavi tonlarını birlikte kullanarak renkli ama uyumlu bir mekan yaratabilirsiniz. Kumaştan gri bir yatak başını yeşil sade bir komodin ile tamamladığınızda ortaya harika bir görüntü çıkacak.

Düz turuncu bir perde ile odanıza renk katarken, gri ve yeşilin hakim olduğu modern bir halı ile bütünlük sağlayacaksınız. Mavinin turuncu ve yeşil ile uyumunu kullanarak mavi çiçek desenli bir duvar kağıdı ile odanızı daha renkli ve sevimli bir hale getirebilirsiniz.