Çocuk odaları için yaratıcı fikirler

Evinizin yeni misafirine farklı ve sevimli bir oda hazırlamak istiyorsanız, yaratıcı dekoratif eşyalarla çocuklarınızın odasına bambaşka bir hava katabilirsiniz. Onların ilgisini çekecek sevimli objeler ve değişik fikirlerle şık bir ortam oluştururken, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirmeye de yardımcı olacaksınız. Sizler için hem ihtiyaçlarınıza uygun hem de sıra dışı olan yaratıcı dekorasyon fikirlerini bir araya getirdik.

cocuk-odasi

Ağaç şeklindeki raf ünitesi ile çocuğunuzun doğa sevgisini odasına yansıtabilir, kitaplar ve dekoratif eşyalar için sevimli bir alan yaratabilirsiniz.

Eski bir merdivenin arasına raflar yerleştirerek onu farklı bir kitaplığa dönüştürmeye ne dersiniz? Çocuğunuzun oyuncakları ve kitapları için ideal bir tasarım olan bu dekoratif obje odanıza farklı bir hava katacak.

kitaplık-1

El arabası görünümünde bir kitaplık ile odanızda farklı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle erkek çocuklarınızın ilgisini çekecek bu eğlenceli obje oyuncak araba olarak da kullanılabilir. Çocuklarınız arkadaşlarını veya oyuncaklarını bu el arabasıyla gezdirirken keyifli zamanlar geçirebilirler.

agac-duvar

Çocuk odanızın duvarının bir bölümünü siyaha boyayarak, kara tahta görünümü verebilirsiniz. Böylelikle hem odanıza farklı bir görünüm katacak, hem de çocuğunuzun rahatlıkla resim yapabileceği bir alan yaratmış olacaksınız.

Ağaç görünümünde dekoratif bir obje yaratmaya ne dersiniz? Bunun için yapmanız gereken; çocuk odanızın duvarına şirin bir ağaç resmi çizmek ve onu güzel bir merdivenle tamamlamak. Merdivenin aralarını mobilya ile doldurtarak çocuğunuzun kitapları ve resimleri için harika bir obje oluşturabilirsiniz.