Çocuk odaları için keyifli oyun alanları

cocuk-odasi

Çocuğunuzun odasını dekore ederken önem vermeniz gereken detaylardan biri onlara özgü oyun alanları yaratmaktır. Öncelikle çocuğunuzun odasında minik masa ve sandalyelere yer açın. Çocuğunuzun resim yapacağı, arkadaşlarıyla oyunlar oynayacağı bir oturma grubunun olması kendini özel hissetmesini sağlarken, konforlu bir oyun zamanı geçirmesine imkan tanır.

cocuk-oyun-alani1

Barbie evi, oyun hamuru, yazı tahtası gibi  kız çocuklarının sevdiği oyuncaklarla eğlenceli bir oda yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra özellikle kız odalarında mutfak tezgahı, buzdolabı, fırın gibi oyuncaklara yer vererek çocuğunuzun minik bir aşçı olmasına şimdiden bir katkıda bulunabilirsiniz.

Erkek odalarında ise daha çok araba, lego , tren, kamyon gibi oyuncaklar bulundurarak  oğlunuzun keyifli oyun zamanları geçirmesini sağlayabilirsiniz.

İç mekanlar için tasarlanan tahterevalli, kaydırak ve salıncaklar ise hem kız hem de erkek çocuğunuzun oyun anlarına keyif katacaktır. Eğer geniş bir odaya sahipseniz bu plastik oyun parklarına yer verebilirsiniz. Odanız küçük ise aynı hissi tahteravalli ile de yaşatabilirsiniz.

cocuk-oda

 Hareketli çocuklar için odaya bazı portatif oyun aletleri koyabilirsiniz. Mesela basketbol potası ya da futbol kalesi ideal bir seçim olabilir.  Resim, boyama gibi aktivitelerin yanı sıra evcilik oyunlarına eşlik eden masa ve sandalyeleri , odanızla uyumlu renklerde ve tarzda seçerek hoş bir görünüm yakalayın.

pembe-masa