Çocuk odaları için dekorasyon önerileri

En değerli varlığınız olan çocuklarınızın odasını dekore etmek ayrı bir özen ister.  Her şeyin en iyisini layık gördüğünüz çocuklarınıza güzel ve kullanışlı bir oda hazırlamak herkesin ortak arzusudur. Sizin için hazırladığımız önerileri uygulayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

cocuk-kitap

Çocuk odanızı dekore ederken onun gelişimine de önem verin. Odasında çocuğunuzun kitap okuyabileceği bir okuma köşesi oluşturun ve kitaplarına rahatça ulaşabileceği şık bir kitaplık bulundurun.

cocuk-odasi

Çocuğunuzun odasını yenilerken onun kişisel zevklerine özen gösterin. Mesela odasını sevdiği renklerde dekore edin. Pembe aşığı bir kızınız varsa odasını pembe renk mobilya ve aksesuarlarla donatarak onu mutlu edebilirsiniz. Denizi seven bir oğlunuz varsa odasında deniz temalı objelere yer verebilirsiniz.

Çocuğunuz okul çağındaysa, yeterli aydınlatmaya sahip,  rahatça ders çalışabilecekleri çalışma ortamı yaratın.Dilerseniz masanın etrafındaki duvarları renkli çerçeveler ile süsleyebilirsiniz.

kaa-tahta

Çocuk odanızda çocuğunuzun hayal gücünü geliştirebilecek objeler kullanın. Rahatça resim yapabileceği bir yazı tahtası veya masa-sandalyeden oluşan bir oturma grubuna yer vererek yaratıcılığını arttırmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca duvarın bir bölümünü siyaha boyatarak çocuğunuza sınırsız bir yazı ve çizim keyfi yaşatabilirsiniz. Dilerseniz duvarınıza kara tahtalar asarak daha şık ve temkinli bir çözüm yaratabilirsiniz.

Çocuk odanızın aydınlatmasında doğadan ilham alabilirsiniz. Hayvan ve doğa figürlü aydınlatmalar kullanarak çocuğunuzun doğa sevgisini evinize taşıyabilirsiniz.