Camiler ve Türbeler Şehri Bursa’yı Anı Tur ile gezin

Anı Tur’un iki gün süren Bursa İznik Trilye Turları ile hafta sonunuzu keyifli bir geziye dönüştürmek ister misiniz?

Türkiye’nin önemli sanayi kentlerinden olan Bursa, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olma özelliğini taşır. Osmanlı mimarisinin yoğun şekilde görüldüğü şehir, birbirinden güzel camileri ve türbeleri ile ünlü. Bursa yakınlarında bulunan İznik ve Trilye ise hem doğa güzellikleri hem de tarihi değerleri ile görülmeye değer yelerden.

anitur

Anı Tur’la yapacağınız Bursa İznik Trilye Turu ile göreceğiniz ilk yer zeytin ağaçları ile bezeli, tarihi dokusu ile dikkat çeken İznik. Özellikle Hristiyan tarihinin önemli merkezlerinden biri olan İznik’te tarihi kiliseler ve camilerle birlikte Nikeia Antik Kenti’ni de gezebilirsiniz. Çinileri ile ünlü İznik’te eşsiz bir doğaya ve manzaraya sahip olan İznik Gölü’nü de görmenizi tavsiye ederiz. İznik gezisinin ardından ulaşacağınız Bursa’da ise başta tarihi Ulu Cami olmak üzere pek çok camiyi ziyaret edebilirsiniz. Göreceğiniz türbelerden en önemlileri iseOsmanlı’nın kurucusu Osman Gazi veoğlu Orhan Gazi’nin türbeleri. Gezinin son ayağı olan Trilye ise Mudanya’ya bağlı bir belde. Osmanlı döneminde Rumların ikamet ettiği Trilye’de pek çok tarihi kilise ve Osmanlı döneminden kalma evler görebilirsiniz. Trilye sokaklarında dolaşırken kendinizi farklı bir zamanda gibi hissedeceksiniz…

anitur-2Hafta sonu tatilinizi farklı bir şeyler yaparak değerlendirmek isterseniz Bursa İznik Trilye Turlarına katılın, Bursa’nın tarihi ve doğal güzelliklerini Anı Tur ile keşfedin.

Kaynak: Kurumsalhaberler.com