Bebek odası dekorasyon fikirleri

bebek-odası-mobilyaları

Bebeğinizin dünyaya gelmesine aylar kala, odasını nasıl dekore etsem düşüncesi başlar. Evinizin yeni üyesine rahat ve huzur dolu bir oda hazırlamak istersiniz. Bebek odası dekorasyonunda kimi şık sever, kimi sade, kimi de renkli ama herkesin ortak noktası kullanışlı olmasıdır.  Sevgili anne adayları ve bebek odasını yenilemeyi düşünen anneler; bu birbirinden renkli bebek odası fikirleriyle bebişinizin odasına sevimli bir dokunuş katabilirsiniz.

Bebek odası deyince akla ilk gelenler güvenli bir yatak, alt değişme komodini, emzirme koltuğu ve az ışık veren bir abajurdur. Bebeğinizin odasına mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken bir nokta; mobilyanın bebeğe zarar vermeyecek malzeme ve boyadan yapılmış olmasıdır. Bebeğinizin mobilyalarını doğal ahşap malzemeden seçmeniz daha sağlıklı ve antibakteriyel bir yaşam alanı oluşturmanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bebeğinizin odasında sade ve kullanışlı mobilyalar tercih ederek hem fonksiyonel hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

bebek-odasi3

Yatak seçiminde bebeğin uzun yıllar kullanmasını sağlayacak alçalıp, yükselebilen ve parmaklıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Mobilyalarda olduğu kadar nevresim, perde gibi tekstil ürünlerinde de doğal malzeme ile üretilmiş olanları tercih etmeye özen gösterin. Minik prensesinizin odasının duvarlarını çiçek desenli ve renkli tablolarla süslerken, oğluşunuzun odasında sevimli hayvan figürlü tablolara yer verebilirsiniz.

Küçük beyinizin odasında mavi, kahverengi ve zeytin yeşili tonlarını bir arada kullanarak huzurlu bir atmosfer yakalayın. Bebeğinizin odasının duvarlarını ağaç ve kuş resmiyle süsleyerek çocuğunuzun hayal gücünü geliştirebilir, aynı zamanda mekana farklılık katabilirsiniz.

bebek-mavi

Duvara bebeğinizin adının harflerinden oluşan dekoratif aksesuarlar asarak farklı bir görünüm elde edebilir, tavanı rengarenk küre fenerlerle süsleyerek hareketli bir köşe oluşturabilirsiniz.