Banyonuz için 8 farklı dekorasyon önerisi

Günün tüm yorgunluğunu atmak için güzel bir banyo keyfine kimse hayır diyemez sanırım. Rahatlatıcı ve keyif verici dakikalara tanıklık eden banyolarınıza farklılık katmak, daha güzel bir görünüm kazandırmak istemez misiniz? Ferah, renkli ve güzel dekore edilmiş bir banyo herkesin hayalini süsler. Öyleyse gelin sizler için bir araya getirdiğimiz dekorasyon önerilerine bir göz atalım.

banyo-fayans

Banyonuzu dekore ederken öncelikle düşünmeniz gereken duvar ve yer karolarıdır. Bu noktada duvar ve yer karolarının türü, deseni ve rengi önemlidir. Geniş bir alanı kaplayan duvar ve yer karoları banyonuzda ilk göze çarpan detaylardandır. Banyolarda genellikle seramik kaplama tercih edilir, seramik kaplamanızı banyo mobilyalarına uygun seçmeniz daha hoş bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır.

Banyonuzda modern tasarımlı vitrifiye ürünleri ve mobilyaların yanı sıra klasik tarzda küvetler, ahşap banyo dolapları, dresuarlar ve klasik aynalar kullanarak daha nostaljik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

banyo-kuvet

Dolaplı aynalar da hem şıklığı hem de kullanışlılığıyla banyolarınıza fark katabilir. Genellikle aydınlatmalı şık tasarımıyla öne çıkan dolaplı aynalar, kişisel bakım ürünleriniz ve makyaj malzemelerinizi saklayabileceğiniz ek alanlar yaratır.

Banyo duvarlarının bir kısmını seramik kaplatıp, diğer kısmını duvar boyasıyla renklendirerek farklı ve şık bir görünüm elde edin. Boş kalan duvarlarınızı zarif, çiçek desenli bir tabloyla süsleyerek ortama sıcak bir hava katabilirsiniz.

ayna-duvar

Banyonuzda yer karolarını açık renk kullanarak mekanı olduğundan daha geniş gösterebilir ve daha ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Klasik banyo mobilyaları yerine daha özgün ve yaratıcı lavabo, banyo dolabı ve küvet tasarımlarını banyonuza uyarlayabilirsiniz. Mesela eski dikiş makinesi masasından oluşan lavabo altlığı ilginç olduğu kadar şık bir görünüm sunacaktır. Taştan küvet modelleri de büyük banyoya sahip olanlar için ilginç bir alternatif olabilir. Yaratıcı ve özgün dekorasyon fikirlerine meraklıysanız bisiklet kullanılarak tasarlanmış lavabo ilginizi çekecektir.

bisiklet-banyo

Banyonuzda yer karosu yerine parke kullanarak farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.  Ortama sıcak bir ambiyans katmak için çiçeklere yer verin. Duvarlarda gök mavisi tonları tercih ederek mavinin rahatlatıcı etkisinden faydalanın.

Banyonuzda çiçekli duvar kağıdı kullanarak ortama hem romantik hem de natürel bir hava katabilirsiniz.

banyo-cicek