Banyolara sevimlilik katın!

Evinizin küçük banyolarını sevimli ve huzur verici bir ortama dönüştürmeye ne dersiniz? O halde küçük banyoları sevimli hale getirecek dekorasyon örneklerine bir göz atalım.

sevimli-banyo

Banyonuzda fıstık yeşili ile şeker pembesinin müthiş uyumunu kullanarak sevimli bir alan yaratabilirsiniz. Klasik bir lavabo ve küvete sahipseniz, ortamı renkli aksesuarlarla canlandırmayı deneyin. Pembe bir havlu, renkli bir paspas veya minik yeşil bir sandalye mekana sevimlilik katacaktır. Banyo duvarınızın bir bölümünü desenli bir duvar kağıdı ile kaplatarak eğlenceli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Huzurun rengi gök mavisini banyo dekorasyonunuza taşıyın. Gök mavi bir banyo dolabını, aynı tonlarda aksesuarlar ile buluşturarak ferah ve şık bir banyo oluşturun. Uçları fırfırlı, çiçekli bir duş perdesi ile banyonuza sevimli bir hava verebilirsiniz. Sade bir ayna, zarif duvar aydınlatması ve banyo aksesuarları ile bütünlüğü sağlayın.

sarı-banyo

Sıradan, ayaklı bir lavabo, klozet ve duşa kabinin yer aldığı küçük banyonuzu ufak dokunuşlarla sevimli hale getirebilirsiniz. Bunun için sarı ve siyahın uyumundan yararlanın. Banyonuzda kullanacağınız sarı ve siyah ağırlıklı aksesuarlar ortama enerjik bir hava katabilir. Aynanın köşesini sarı papatyalarla donatarak mekana tazelik verirken, yere sereceğiniz siyah ve sarı renkli paspaslar ile ortamı hareketlendirebilirsiniz. Banyonuza eğlenceli bir görünüm kazandırmak için duvarınızın uygun bir köşesini sevimli bir tabloyla süsleyebilirsiniz.

renkli-banyo

Klasik ve modern parçaları bir araya getirerek şık ve sıcak bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Modern çizgide beyaz lavabo dolabını, klasik detayları olan zarif bir ayna ile tamamlayarak işe başlayın. Yerden tavana kadar fayans döşemek yerine biraz değişiklik yaparak duvarın bir bölümünde duvar kağıdı kullanmayı deneyin. Duvar kağıdının içinde bulunan renklerin aynanızla uyumlu olmasına özen göstererek daha şık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Yer zemininde fayans yerine açık renkli bir parke tercih etmeniz ortamı daha aydınlık ve ferah bir havaya sokacaktır. Banyonuza renk katmak için küvetinizi yeşil renkte şık bir banyo perdesiyle süsleyebilirsiniz. Tavan aydınlamasında klasik detayları olan beyaz bir avize tercih ederek, klasik ve modern etkiyi bir arada yaşatın.

Ufak banyonuzu şirin ve kullanmaktan zevk alacağınız bir mekana dönüştürmeye ne dersiniz? İşe duvarınızın bir bölümünü mercan rengine boyayarak başlayın. Yavru ağzı tonunda boyadığınız lavabonuzun üstündeki duvarı, dikdörtgen bir ayna ve şapkalı duvar aplikleriyle süsleyin. Beyaz bir banyo perdesi ile ortama saf bir sadelik katın. Küçük banyonuzun daha ferah görünmesi için zeminde parke kullanmayı tercih edin. Yere lacivert-beyaz çizgili bir kilim sererek son dokunuşu yapın.