Banyo dekorasyonu için 5 farklı öneri

banyo5

Banyonuzu dekore ederken en çok neye önem verirsiniz? Son teknoloji ürünlerle dolu, kullanışlı bir alan olmasına mı? Geniş depolama alanlarına sahip ünitelerin yer almasına mı? Kalabalık aileler için akıllı çözümler sunmasına mı? Yoksa stilinize uygun tarzda bir banyo yaratmaya mı? Farklı kullanım amaçlarına yönelik 5 öneriyi sizler için bir araya getirdik. Bu fikirler ile hem stil sahibi, hem de fonksiyonel banyolara sahip olabileceksiniz.

İşlevsel bir banyo yaratın
Banyo deyince genellikle küçük alanlar akla gelir. Tabi ki büyük banyoya sahip olan şanslı kesimler de vardır. Ama genellikle banyolar darlığıyla bilinir. Bu tip mekanları geniş göstermek için yapmanız gereken duvarda ayna kullanmaktır. Lavabonun üzerine koyacağınız büyük bir ayna ile banyonuz olduğundan çok daha geniş görünecek.

Modüler bir banyo oluşturun
Banyonuzda düzen sağlamak için her alanı değerlendirmeye çalışın. Dar banyolarda oluşturduğunuz ekstra alanlar işinizi oldukça kolaylaştırır. Eğer fazladan alana ihtiyaç duyuyorsanız, çekmeceli bir boy dolabı sizin için ideal olacaktır. Havlularınızın yanı sıra makyaj malzemelerinizi, pamuk ve mendilleri çekmecelere yerleştirerek düzenli ve kullanışlı bir alana sahip olabilirsiniz.

Büyük banyolara renk katın
Banyonuza biraz renk katarak onu hem canlı hem de ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz. Küçük bir çocuğunuz varsa banyonuzun uygun bir köşesine ona özel, küçük renkli bir lavabo koyabilirsiniz. Dekoratif aksesuarlarla da ortama renk katabilirsiniz. Renkli bir ayna, desenli duş perdesi veya sevimli bir paspas ile banyonuza neşe katmak mümkün.

Banyonuzda stil sahibi bir görünüm yakalayın
Banyonuzda kullanacağınız mobilyadan, aksesuara kadar pek çok parça sizin stilinizin birer yansımasıdır. Modern ve sade bir tarzı sevenler daha yalın ve minimalistik tasarımları tercih ederken, klasik sevenler nostaljik objelere yönelirler. Banyo mobilyanızla olduğu kadar, mekanınızda kullanacağınız aksesuarlar ile de tarzınızı konuşturabilirsiniz. Stilinize uygun şık bir sabunluk, sevimli bir çamaşır sepeti veya ilginç tasarımlı bir çöp kutusu ile ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

Banyonuzu aydınlık bir ortama dönüştürün
Banyolar küçük ya da büyük olsun farketmez, genelde az ışık alan alanlardır. Bunun için doğru bir aydınlatma seçmeye özen gösterin. Ayrıca mekanın ölçülerini dikkate alarak açık renk seramik kullanmaya çalışın. Açık renkler mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterecektir. Bu noktada banyolarınıza derinlik kazandıracak üç boyut efektli seramikleri tercih edebilirsiniz.