Balkon dekorasyon fikirleri

Havaların ısınmasıyla kendimizi balkonlara, bahçelere atar olduk. Yaz aylarında sıklıkla vakit geçirdiğimiz yerlerden biri olan balkonlarımızı güzelleştirmeye ne dersiniz? Öyleyse sizin için hazırladığımız birbirinden hoş dekorasyon fikirleri ilham verebilir.

balkon-sari

İşe balkonunuzun zemini ile başlayın. Zemini ahşap karolar ile döşeyerek sıcak bir atmosfer yaratın. Balkon demirlerini minik top aydınlatmalar ile süsleyerek geceleri ışıl ışıl bir balkon keyfi yapabilirsiniz. Geniş bir alana sahipseniz masanızın bir köşesine kanepe koyarak kitap keyfiniz için ideal bir alan oluşturun. Etrafı saksı bitkilerle süsleyerek yeşillikler içinde huzurlu bir ortama kavuşun.

Balkonun baş rol oyuncularından biridir çiçekler. Balkonunuzu mis kokulu çiçeklerle donatarak cıvıl cıvıl bir ortam yaratabilirsiniz. Ufak bir balkona sahipseniz küçük masa ve sandalyeler kullanarak mekana ferahlık katın. Sarı renkli oturma grubunuzu çiçekli minderlerle tamamlayarak görsel bütünlük yakalayın.

keyifli-balkon

Konforuna düşkün olanlar balkonunda şezlong sandalyeler kullanarak oldukça rahat bir ortam yaratabilirler. Şezlongların üzerine renkli yastıklar kondurarak konforunuzu ikiye katlayın. Sandalyelerin arasına koyacağınız küçük bir sehpa ile çay saatlerinizi daha keyifli bir hale getirin.

masa-kilim

Balkonunuzda bahçe mobilyalarının vazgeçilmezlerinden olan ahşap bir oturma grubu tercih edebilirsiniz. Fazla yer kaplamayan açılır kapanır masa ve sandalyeler oldukça ideal bir seçim olabilir. Balkona renkli kilimler atarak daha eğlenceli bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Sıradışı dekorları seviyorsanız balkonunuzda farklı parçaları bir araya getirerek değişik bir uyum yakalayabilirsiniz. Balkonunuzun bir köşesine beyaz bir bank yerleştirin, ortaya tepsi görünümlü bir sehpa koyun. Farklı objelerden tabure yaratmayı deneyebilirsiniz. Meyve sandığını ters çevirerek minderle süsleyin, işte size benzersiz bir tabure. Duvarın bir köşesine okumaktan zevk aldığınız dergilerinizi ve mis kokulu çiçeklerinizi koyacağınız tel gazetelik asabilirsiniz.