Bahçe ve balkonlarınız için aydınlatma fikirleri

Bahar geldi, artık bahçeleri, balkonları mesken tutma zamanı! Yaz akşamlarına renk katmanın yolu güzel bir ışıklandırmadan geçer. Bahçenize canlılık katacak birbirinden güzel aydınlatma alternatiflerini keşfetmeye hazır mısınız?

cam-fener

Bahçeniz için farklı bir aydınlatma arıyorsanız küçük fenerler harika bir seçim olacaktır. Bahçenize küçük fenerler asarak yaz akşamlarınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Sıcak bir ambiyans yaratmak için renkli cam kavanozların içine mumlar yerleştirerek kendi fenerinizi oluşturabilirsiniz. Renkli cam fenerleri duvarınıza veya ağaçlara asabilirsiniz, seçim sizin.

Tea-light mumları su dolu bir kabın içine koyarak  hem şık hem de dekoratif bir obje yaratabilirsiniz. Bahçenizde yer alan kuş suluğu da benzer işlev görebilir.

bahce-isik

Yaratıcı ve farklı bir aydınlatma düşlüyorsanız, tel bir sepetin içine mumlar yerleştirin ve bahçenizin en güzel yerine asın. Bu orijinal fikir ortama modern bir hava katacaktır.

Bahçenize renk katacak aydınlatma fikirlerinden biri de ağaçları ışıklandırmak. Gövdesine dolayacağınız küçük ışıklar ile ağaçlarınız heykelsi bir görünüm kazanacak. Ağacınızın dallarını ışıklarla süsleyerek büyüleyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Bahçenizde merdivenleriniz varsa her bir basamağa kağıt fenerler koyarak romantik ve bir o kadar da şık bir görünüme imza atabilirsiniz.

aydinlatma

Bahçenize romantik ve renkli bir hava katmak için küre kağıt fenerleri tercih edebilirsiniz. Rengarenk fenerler ağaçlarda, verandalarda kullanıldığında mekanı bambaşka bir ruha sokar.

Bahçeniz için sıra dışı bir aydınlatma arıyorsanız, çok uzağa gitmeye gerek yok. Sevimli birkaç şemsiye size yardımcı olabilir. Yemek masanızın üzerine şemsiyeleri ters bir şekilde asarak ilginç ve hoş bir aydınlatma elde edebilirsiniz.

mum-isik

Minik saksı çiçeklerinizin ortasına mum yerleştirin ve onları bir sepete dizin. Oldukça orijinal olan bu aydınlatma fikri ortama bambaşka bir hava katacak.

Yaratıcılığınızı kullanın ve kek kalıbından lamba yapın. Cupcake kalıplarının ortasına ampul yerleştirerek birbirinden sevimli aydınlatmalar yaratabilirsiniz.