Bacak boyunu daha uzun gösteren 11 giyim hilesi

elbiseGiydiğinin kendisine yakışması ve bu durumun beğeni ile dile getirilmesi kadınları daha memnun eder. Şıklığın en önemli kurallarından biri vücut yapısını doğru tanımak ve bu yapıya uygun giyinmektir. Kimi kadın bacak boyunun kısalığından dolayı mutsuzdur. Boyunuzun ve bacaklarınızın kısa olmasından yakınıyorsanız da ya da uzun boylu olduğunuz halde bacak bölümünüz kısa ise, bacaklarınızı bazı giyim hilelerini uygulayarak çok daha uzun gösterebilirsiniz. Yapacağınız giyim hataları sizi çok daha tıknaz ya da kısa bacaklı gösterebilir buna engel olmak için vücudu daha dengeli gösteren birkaç küçük detaya dikkat ederek sizi mutsuz edecek bazı giyim hatalarından uzak durabilirsiniz.4

Stilinizde yapacağınız birkaç küçük değişiklik ve birkaç küçük hileyle bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermeniz mümkün. Nasıl mı? İşte size giyim hilesi.

  1. Bacak kısmında giyilen kıyafetlerde siyah ya da koyu renkler tercih etmek bacak boyunuz olduğundan uzun görünür.
  2. Pantolonlarınızda yüksek bel tercih edin. Yüksek bel kalçaların daha yüksekte görünmesini sağladığından dolayı bacak boyunu daha uzun gösterir.
  3. Ayakkabılarınızın, çoraplarınızın ve pantolonunuzun aynı renklerde ve tonlarda seçilmiş olması bacak boyunuzu uzun gösterecek diğer bir giyim hilesidir.
  4. Yatay çizgiler sizi daha tıknaz ve kilolu gösterir. Bu nedenle uzak durun. Uzun ve dik çizgili pantolonlar, bacakları uzun göstermek konusunda oldukça etkilidir. Aynı şekilde dikine çizgili bir etek de aynı etkiyi yaratır.
  5. Kısa elbiseleri gardrobunuzdan eksik etmeyin. Diğer elbiselere oranla kısa elbiseler bacakları iki kat fazla uzun gösterir.
  6. Üzerinize giydiğiniz gömlek ya da bluzu eteğin veya pantolonun içine sokmayın. Bluzunuzu ya da tişörtünüzü içe sokarak giyerseniz, kalçalarınız daha yukarıda görünerek bacaklarınız olduğundan hem daha ince hem de daha uzun gözükür. Dışarı çıkarmayı tercih ediyorsanız bu durumda boyu kısa olan gömlek ya da bluz tercih edin.
  7. Hem yazın hem de kışın giyebileceğiniz şortlar diğer bir kurtarıcınızdır.
  8. Etek giyerken tercihleriniz de önemli. Kalem etekleri daha çok tercih edin. Kalem etekler vücudu daha çok sardığı için sizi daha ince ve uzun gösterir. Ayrıca yüksek belli mini etekler bel çizgisini yukarıya çeker ve aynı etkiyi gösterir.
  9. Evet, düz ayakkabılar ve babetler oldukça rahattır ama bacaklarınızın daha güzel ve uzun gözükmesini istiyorsanız içinde rahat edebileceğiniz bir topuklu ayakkabıdan asla şaşmayın. Hem daha uzun hem de daha seksi görünürsünüz.
  10. Ten rengi topuklu ayakkabılar bir numaralı yardımcınızdır. Ten rengindeki yüksek topuklu ayakkabı modelleri bacak boyunuzu kesmez ve bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun gösterir.
  11. Kışın bot alırken dize kadar uzanan botlar tercih edin. Bu uzun botlar sizi daha uzun gösterir.

e15c60c24d61e88530bbdfc29edten-rengi-ayakkabi