Aşıklar şehri Paris sizi bekliyor

Paris-Eiffel-Kulesi

Aşk filmlerinin vazgeçilmez şehri Paris, Dünyanın en önemli turistik şehirlerinden biri. Paris her sene yaklaşık 45 milyon turiste ev sahipliği yapıyor.

Konaklama
Her dönem hareketli olan Paris özellikle yaz aylarında daha kalabalık olup konaklama bakımından da pahalıdır. Paris’e yaz aylarında gitmeyi düşünenlere otelini erkenden seçerek rezervasyon yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Ulaşım
Paris’e direkt uçak yolculuğu ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Farklı şehirleri gezmeyi sevenler için Avrupa’nın farklı bölgelerinden Paris’e hızlı tren ile ulaşım imkanı bulunuyor. Şehir içi ulaşımda metro, tren ve otobüs gibi ulaşım araçları rahatça gezmenizi sağlıyor.

Gezilecek yerler
Paris, birbirinden güzel ve çeşitli gezi duraklarıyla ziyaretçilerine doyumsuz bir keyif yaşatır. Ünlü anıtlar, meydanlar, parklar, müze ve sanat galerileri Paris’te gezilebilecek yerler arasındadır. Paris’in en ilgi çeken ve sıkça ziyaret edilen noktalarından biri olan Eyfel kulesi şehrin muhteşem manzarasını gözler önüne serer. Şehrin diğer önemli noktaları arasında Notre Dame Katedrali, Sacre Coeur Kilisesi ve Şanzelize Caddesi yer almaktadır.

Paris’te Eyfel kulesine çıkarak şehrin tamamını yukarıdan izleyebilir, Dünyanın en eğlenceli kabarelerinden biri olan Lido şovu izleyerek keyifli vakitler geçirebilir, bir bistro veya brasserie’de yemek yiyerek Paris’in keyfini çıkarabilirsiniz.