Aktivist sevgiliye alınabilecek 13 hediye alternatifi

Son dönemde gezi parkı olaylarıyla gündemimize daha fazla giren aktivizm ve aktivistler, pek çok moda ürününün tasarımına da ilham vermeye başladı. Gezi parkı olaylarının simgesi haline gelen gaz maskesi, çapulcu tabiri, eşarp, tava-kaşık gibi birkaç obje ve terim, öze tasarımlı giyim ve aksesuar ürünlerinde hayat buluyor.

Özgün butik ve tasarımcı dükkanlarında bulunabilen “Everday I’m chapulling” yazılı çantalar, gaz maskeli kolyeler, direnişçi kız broşu, diren bayan figürlü yastık gibi aktivistlere özel ürünlere gençler çok rağbet ediyor.

Sizin sevgiliniz de bir aktivist ise, sizler için seçtiğimiz “Aktivist sevgiliye özel 13 hediye alternatifi” ile sevgilinize farklı bir sürpriz yapabilirsiniz;

Asker yeşili dövmeli kadın görselli mont

Aktivist-hediye-yesil-mont

Yeşil renkli asker yeşili mont’un arkasında dövmeli kadın görseli bulunuyor. Özel tasarlanmış montu sevgilinizin normal bedenininden 1 büyük boy büyük tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

http://www.amazon.com/Juniors-Rosie-Riviter-Hoodie-Jacket/dp/B00I52YQGO/ref=sr_1_3?s=apparel&ie=UTF8&qid=1395407271&sr=1-3&keywords=we+can+do+it

“Everyday I’m CHAPULLING” bez çanta

Aktivist-hediye-Chapulling-canta

%100 Organik kumaştan yapılmış, everyday I’m chapulling yazılı bez çanta hem kullanışlı hem de sevgilinizin yüzünü güldürecek bir seçim olabilir. Sınırlı sayıda üretilmiş olan bu özel tasarım çantanın ilk sahiplerinden biri olmaya ne dersiniz?
https://www.zet.com/urun/34everyday-i39m-chapulling34-48906

V For Vendetta POP Vinyl Figure

Aktivist-hediye-vforvendettafiguru

Diktatör rejime karşı ayaklanmanın lideri V bütün dünyada direnişin sembolü haline geldi ve çok sevildi. Sevgiliniz de bu filmi sevdiyse bu figür tam ona göre.

http://www.buldumbuldum.com/hediye/v_for_vendetta_pop_vinyl_figure_v_for_vendetta_figuru/

Diren bayan yastık

Aktivist-hediye-diren-bayan

Direnişçi bayan sembolünü, ay ve yıldız figürüyle yansıtan çuval bezinden yastık, tamamen el yapımıdır. Şık ve kullanışlı olmasının yanı sıra anlamlı bir hediye olan bu yastık ile sevgilinizi mutlu edebilirsiniz.
https://www.zet.com/urun/diren-bayan-102457

La Haine (Protesto) DVD

Aktivist-hediye-lahaine-protesto

Fransa’yı altüst eden 2005 ayaklanmalarını on yıl önceden haber veren Protesto, hala ilk çıktığı günkü kadar güçlü ve şok edici bir film. Sevgilinizle birlikte, patlamış mısır ve soğuk bir içecekle birlikte izlemek için ideal.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?productId=dvdngt225&categoryId=11004&sku=DVDNGT225&gclid=CI3O_8Dao70CFagKwwodoTIAFA

Gaz maskesi kolye

Aktivist-hediye-gaz-maskesi-kolye

Paslanmaz çelikten yapılma olan gaz maskesi şeklindeki kolye, kıyafetinizi tamamlayacak ilginç bir aksesuar olabilir. Aktivist sevgilinizi güzel bir takı ile biraz şaşırtmak hiç de fena olmaz hani…
https://www.zet.com/urun/buyuk-gaz-maskesi-kolye-55051

Taksim resmi

Aktivist-hediye-taksim

Taksimdeki direnişçi ruhunu yansıtan, kuşe kağıda hazırlanmış dijital baskı aktivist sevgiliniz için güzel bir hediye alternatifi. Gezi parkı günlerini anımsatan bu anlamlı ilüstrasyon odalarınızın duvarını süslemek için ideal.
https://www.zet.com/urun/taksim-80979

Resist Sister Broş

Aktivist-hediye-direnisci-bros

Yüzünü kırmızı bir fularla kapatmış direnişçi kız broşu, kız arkadaşınızın stiline farklı bir hava katabilir. Ne dersiniz?
https://www.zet.com/urun/resist-sister-bros-107961

Çapulcunun Gezi Rehberi

Aktivist-hediye-Capulcunun-Gezi-Rehberi

Gezi parkında yaşanan olayları anlatan e-kitap “Akılla, Zekâyla, Mizahla” direnmenin öyküsü. Sevgiliniz okumayı seviyorsa bu kitap tam ona göre.

http://www.idefix.com/ekitap/capulcunun-gezi-rehberi-eylem-aydin/tanim.asp?sid=BZ8I7ITQ781Q7WYD4CCM

Occupy Gezi Bardak Altlığı

Aktivist-hediye-gezi-bardak-altligi

Üzerinde gezi parkı olayları sırasında ortaya çıkan #direngeziparkı, #occupygezi, #duranadam gibi etiketlerin bulunduğu bardak altlığı sevgilinizin ev dekorasyonu için farklı ve esprili bir hediye olabilir.
https://www.zet.com/urun/occupy-gezi-bardak-altligi-82425

Penguen ( El boyaması – El yapımı ) Defter

Aktivist-hediye-penguen-defter

Üzerinde gaz maskeli bir penguenin yer aldığı el boyaması defter sevgiliniz için sevimli bir hediye olabilir. Özel tasarım olan bu el yapımı kırtasiye ürünü defterin bir başka eşi olmadığından tamamen kız arkadaşınıza özgü olacak.
https://www.zet.com/urun/penguen-el-boyamasi–el-yapimi-defter-38741

Diren Çanta

Aktivist-hediye-diren-canta

Üzerinde gaz maskesi, limon, RedHack, twitter, toma, gibi direniş simgeleri bulunan bez çanta aktivist sevgilinizin çok hoşuna gidecek.
https://www.zet.com/urun/diren-canta-i-27021

Occupy Gezi El Yapımı Defter

Aktivist-hediye-occupy-gezi-elyapimi-defter

14.5 x 21 cm, 120 sayfadan oluşan el yapımı coptic dikişli defter özel tasarımlı ürünler seven sevgililer için ideal.

https://www.zet.com/urun/occupy-gezi-el-yapimi-defter-71899