2016 Kış modası trendleri

2016 Kış sezonunda siz de fırtına gibi esmek istiyorsanız, mutlaka trend olan parçalardan birkaçını gardırobunuzda bulundurmalısınız.

Bu kış nasıl giyinsem diyorsanız, en son trendler ve en şık kombinler sizleri bekliyor.

2016 Kış modasında neler var, keşfetmeye hazır mısınız?

Her sezon farklı bir parça ön plana çıkıyor. Son zamanlarda dantel detay fazlaca parçalar da hayat buluyor. 2016 kış modası kapsamında modacılar dantel detaylara birde tül detaylar eklediler. Evet, yanlış duymadınız tül! Moda için neredeyse yaz-kış gibi mevsimlerin pek de önemi kalmadı çünkü birçok detay, birçok farklı parçada kullanılabiliyor.

2016 kış sezonu 9

Bunun yanında tül kumaş oldukça ince bir yapıya sahip. Kış aylarını da düşünürsek içinizin ürpermiş olması normal. Ancak bu kumaşı tek başına kullanmayacak olduğunuzu belirtip içinizi rahatlatalım. Özellikle son zamanlarda çok trend olan normcore gömleklerin içine tül kumaştan yapılmış boğazlı bir kazak giyebilirsiniz. Gömlek kollarını katladığınızda da kol detayında çıplak teniniz yerine bu tül kumaştan kazağın kolları gözükecek ve ayrı bir hava katacaktır giyiminize. Yine fakir kol ve kapri kol elbise içlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca kaşe şortlarınızın içine tül kumaştan yapılmış taytlar giyebilir farklı bir giyim tarzı oluşturabilirsiniz.

Kaz ayağı deseni, az bilinen diğer adıyla piyedepul desen. Geçen yıl moda olduğu gibi, bu kış sezonunda da tahtını kimseye bırakmıyor. Kış aylarına da en çok yakışan kumaş desenlerinden bir tanesi. Özellikle kalem etek ve pileli eteklerin yanı sıra elbise ve mantolarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Siyah ve beyaz desenlerinin yanı sıra kırmızı-beyaz ve mavi-beyaz gibi farklı renklerde bu modeli görmek mümkün eğer kaz ayağı desenli bir parçanız yoksa mutlaka 2016 kış sezonu bitmeden edinin.

2016 kış sezonu 5

Bu sezon başka bir trend ise bluzlarda ve gömleklerde özellikle yaka ve kollarda aşırı şaşalı görüntüler. 2016 kış sezonu hakimi olduğu gibi, 2016 sonbahar kreasyonlarında da sıklıkla karşımıza çıkacak. Sanki bluzdan ayrı bir parça gibi duran geniş ve elips yakaların yanı sıra bağlamalı yakalar mevcut. Kollarda ise karpuz kol yada el üzerine kadar inen bilek kısımları hafif büzgülü tasarımlara sıklıkla rastlamaktayız.

2016 kış sezonu 7

2016 kış sezonu 8

Sıkıştırılmış kumaş olarak bilinen ve moda dünyasına Coco Chanel tarafından sunulan, oldukça da meşhur olan bu kumaş bir hayli dikkat çekici. Bu tarzda ise en önemli özellik parça ne tam anlamıyla manto, ne de elbise olması. Ancak bu parçayı kullanan bayanların oldukça şık ve zarif göründüğü kesin.

Özellikle şık ve tarz olması sebebiyle kürk yakalar mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Ayrı bir parça olarak alınarak özellikle dış giyimde ceket ve montlarla kombini yapılıyor. Üstelik 2016 kış modası kapsamında sadece tek siyah renk değil. Beyaz, sarı, kırmızı, yeşil ve mavi gibi birçok rengin kış modasına uygun pastel tonlarında üretimi yapılıyor ve siz moda severlerin beğenisine sunuluyor.

2016 kış sezonu 10

2016 kış trendi efsanelerinden bir tanesi de ceket ve mont gibi dış giyimlerin iç astar kısımlarının gayet renkli ve birbirinden farklı olmasıdır. Bu oldukça büyük bir yenilik. Üzerimize giydiğimiz kıyafetler kış aylarında ne kadar sıkıcı ve boğucu renklerde olursa olsun içleri birbirinden renkli ve cıvıl cıvıl.

2015 yaz aylarında moda dünyasına giren ve 2016 kış modasında da varlığını sürdüren genelde punkçu tarzı olarak bilinen glam şıklığı oldukça karşımıza çıkıyor. Bu tarzı bilmeyenler için bir bakıma 70’li yılların rock tarzı desek doğru bir tanım yapmış oluruz.