Çocuğun 0-4 Yaş Arasında Aldığı Eğitim Tüm Hayatında Etkili Oluyor

cocuk-bebek-egitim-setiÇocuk gelişiminde ve eğitiminde hem anneye hem de babaya oldukça fazla görev düşüyor. Özellikle okul öncesi çocukların ve bebeklerin ilk eğitimlerini ebeveynlerinden aldıklarını ve onların davranışlarını kopyaladıklarını göz önüne alırsak, çocuk yetiştirmek bir hayli emek isteyen bir iş. Bu nedenle çocuk yetiştirirken çok dikkatli olmak ve çocuğun gelişimine katkısı bulunacak her konuya önem vermek, araştırmak gerekiyor.

Kimi zaman anneler ve babalar çocuklarını eğitmeye çalışırken ya da onlarla oyun oynarken zorluk yaşayabiliyor ve çocuğunun içindeki yaratıcı gücü uyandırabilmek, ona doğru yöntemlerle yeni şeyler öğretmek için yardımcı ögelere ihtiyaç duyabiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çocuğun gelişimine etki edecek, oyuncak, kitap ya da benzeri materyallerin doğru seçilmesi.

Çocuğunuzun gelişiminde doğru adımlar atmasını sağlamak için başvurabileceğiniz kaynaklardan biri; bebeklerin ve çocukların aylık gelişimine özel hazırlanmış Adım Adım eğitim setleri. 0-4 yaş arası bebek eğitim ve gelişim setleri ebeveynlere çocuklarıyla ilgilenirken neyi nasıl, neden ve ne zaman yapmaları gerektiği konusunda destek olan ve çocukların gelişimine planlı biçimde katkı sağlayan bir eğitim ve gelişim seti. Üstelik uzmanlar tarafından hazırlanmış tek set olma özelliğini taşıyor! Yani çocuğunuza bir şey aşılarken herhangi bir kişiden duyduklarınızı değil pedagogların önerdiği konuları en doğru zamanda ve biçimde vermiş oluyorsunuz.

Eğitim ve gelişim setleri ile çocuklarınız hem eğlenerek öğrenecek hem de planlı bir şekilde gelişecektir. Bu setler sayesinde çocuğunuzun gelişimini desteklerken, çocuğunuz ile olan iletişiminizi güçlendirebilir, yaratıcılığını ve öğrenme becerilerini geliştirebilir, kitapları sevdirebilirsiniz. Gelişim setlerine sahip olduğunuzda, çocuğunuzun aylık gelişimine özel hazırlanmış setiniz her ay belirtmiş olduğunuz adresinize teslim ediliyor.

Her ay çocuğunuzu nelerden faydalandıracağınızı merak ediyorsanız belirtelim. Çocuğunuzun eğitimi için, onun ayına ait yapabileceğiniz pek çok aktivite içeren, size rehber olacak bir aktivite kitabı, her aya uygun aktiviteleri uygulamaya yönelik destekleyici oyun malzemeleri, bebekleriniz/çocuklarınız için ilgi çekici kitaplar ya da siz anne ve babalar için referans olacak ebeveyn/çocuk kitapları, çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü geliştiren kısa hikaye kitapçığı (Her ay farklı bir hikaye elinize ulaşır.), çocuklar için özel olarak hazırlanmış ve çocuklar tarafından seslendirilmiş şarkılara erişim, uzman pedagog ve psikologlar tarafından hazırlanmış makaleler, akademisyenler tarafından hazırlanan o aya özel bir besin ile ilgili tarifler, içerikler ve yararlarının anlatıldığı her ay farklılık gösteren kitapçık sizi ve çocuğunuzu bekliyor olacak.

Çocuğunuzun özellikle 9-48 ay arasındaki süreci oldukça önemli bir süreç. Bunun sebebi bu dönemdeki bebeklerin ve çocukların gelişim sürecinin bütün yaşamlarını biçimlendiriyor olması. Duygusal-sosyal, motor, dil ve zihinsel gelişimlerinin temelleri bu dönemde atılıyor ve kişilikleri oluşmaya başlıyor, yetenekleri ve becerileri bu dönemde gelişiyor. Anne ve babaların yanında olarak çocukların gelişim dönemlerini doğru yönetmelerini ve çocuklarına verecekleri eğitimi planlayabilmeleri için tasarlanmış olan bebek eğitim seti sayesinde, çocuğunuzun sağlıklı bir şekilde gelişimini tamamlamasını sağlayabileceksiniz.

Adım Adım Eğitim setlerine sahip olmak için https://www.adimadim.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitede çocuğunuzun doğum tarihini girerek, hangi ayın ona uygun olduğunu belirleyebilir, ve o aya özel çocuğunuz için hazırlanmış Adım Adım eğitim setini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ödeme aşamasında ister havale isterseniz de kredi kartı seçeneğini seçebiliyorsunuz. Üstelik kredi kartınıza taksit olanağı da sunuluyor böylece ödemelerinizi ay ay yapabiliyorsunuz. Bu sistem, güvenli ve avantajlı bir ödeme seçeneği olduğu için, çoğunlukla tercih ediliyor.